Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Jak optycznie powiększyć małą łazienkę? 0
Jak optycznie powiększyć małą łazienkę?

Przy urządzaniu łazienki gdzie często do głowy przychodzi tysiące koncepcji na zagospodarowanie pomieszczeń często borykamy się z brakiem miejsca. Jednak zanim przystąpimy do zakupu armatury warto zastanowić się w jaki sposób można łazienkę powiększyć optycznie, w końcu ważne abyśmy czuli się w każdym domowym pomieszczeniu komfortowo. Kilka prostych technik bez burzenia ścian może bardzo dużo zmienić i powiększyć Naszą łazienkę, ważne jest również to, że takie działania mogą także wpłynąć na Nasze samopoczucie.

Dekorowanie łazienki

Jasna kolorystyka to klasyka jeśli chodzi o łazienki jednak to najbezpieczniejsze rozwiązanie dla tych mniejszych pomieszczeń. Nie oznacza to, że musimy rezygnować z intensywnych podobających się Nam kolorów, wystarczy wprowadzić takie rozwiązania, które pozwolą cieszyć się wyglądem łazienki. Zamiast używać farby czy jednolitej płytki, która może wprowadzić pewnego rodzaju chłodność, a nawet powodować melancholię w wielu pomieszczeniach warto zastanowić się nad mozaiką szklaną. Takie nowoczesne produkty zdobywają coraz większe poparcie w świecie nowoczesnego budownictwa, dodatkowo mozaiki szklane są coraz bardziej uznawane przez wielu projektantów za wyjątkowo atrakcyjny dekor. W mozaikach mamy tak szeroki wybór że na pewno uda nam się wybrać taki wzór czy kolor, z którego będziemy zadowoleni.

Zalety mozaiki

Mozaika ma wiele zalet, warto na samym początku zaznaczyć, że możemy zdecydować się na mozaikę szklaną, z której wyjątkowo łatwo usuwać zabrudzenia. Dodatkowo szkło wypełniające mozaikę daje przestrzeń a głębia szkła optycznie powiększa nawet małą wnękę. Drugą ważną cechą mozaiki jest jej możliwość docinania. Standardowa mozaika ma wymiary 30x30. Nie pa problemu jeśli chcemy wstawić tylko dekoracyjnie od podłogi po sam sufit mozaikę o wymiarach 30x15. Mozaika nada wnętrzu nie tylko charakteru ,ale i dodatkowe centymetry. Jeśli zdecydujemy się na mozaikę nie warto myśleć już o płytkach np z kwiatami. Wprowadza to całkiem nie potrzebny chaos. Przy małych łazienka zdecydowanie zaleca się układanie płytek pod sam sufit. Płytki ułożone tylko do pewnej wysokości całkiem nie potrzebnie dzielą pomieszczenie - przez co optycznie łazienka sprawia wrażenie niskiej. Najlepsze formaty płytek do małych pomieszczeń to 30x60. Warto całkowicie zrezygnować w takiej łazience z wnęk czy też półeczek na kosmetyki. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie mebla pod wymiar w postaci "komina". 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl