Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Jak wybrać mozaikę do łazienki 1
Jak wybrać mozaikę do łazienki

Mozaika to dekoracją artystyczna może byc w formie obrazu lub ornamentu. Mozaika jest wykonana z niewielkich i różnokolorowych elementów. Mozaiki mogą być dopasowane kształtem kamienie, fragmenty szkła lub ceramiki. Mozaika jest nowoczesnym trendem, jeżeli chodzi o wykończenie łazienki. Mozika jest niezwykle dekoracyjna i daje różne mozliwości ułożenia jej. Mozaika może stanowić kameralny akcent np. dekor, jak i artystyczną dekorację, przedstawiającą motywy roślinne, figury, czy całe sceny.

czytaj całość »
Podłogi bambusowe EXCLUSIVE * designe jedyne w swoim rodzaju. 0
Podłogi bambusowe EXCLUSIVE * designe jedyne w swoim rodzaju.

Podłogi bambusowe  EXCLUSIVE *  designe jedyne w swoim rodzaju.

Podłogi bambusowe od dawna pojawiają się na półkach sklepowych, a u nas moją wyjątkowo atrakcyjną cenę. Produkt  jest egzotyczny i coraz bardziej dobrze znany, jednak buzi wiele wątpliwości, artykuł powstał w celu rozwiania tych wątpliwości

czytaj całość »
Jak układać panele? 0

Przy układaniu paneli z pewnością usłyszymy, iż układa się je jako podłogę pływającą. Co to oznacza? Podłoga pływająca to taka, której nie przykleja się na stałe do podłoża ani do ścian. Pomiędzy panelami a ścianą należy pozostawić szczelinę. Przeważnie przyjmuje się dylatację w granicach 0,5cm do 1 cm. Ponieważ drewno pracuje przy zmieniających się warunkach atmosferycznych, będzie ono zmieniało swoją objętość. Jeśli panele zostaną położone bez dylatacji, zwyczajnie zaczną one pękać lub wybrzuszać się. Do stworzenia dylatacji używa się plastikowych lub drewnianych klinów i wkłada się je pomiędzy ścianę a panele. Po ułożeniu podłogi po prostu je wyjmujemy.

czytaj całość »
Jak układać płytki podłogowe? 0

Zabierając się za układanie płytek podłogowych, należy w pierwszej kolejności dokładnie przygotować podłoże. Trzeba bardzo dokładnie wyczyścić go z kurzu, wapna, tłuszczu czy starego kleju. Jeśli na podłożu są ubytki, należy je dokładnie uzupełnić. Gdy na podłożu są stare warstwy, które mają słabą przyczepność, należy je skuć. Kiedy mamy do czynienia z pomieszczeniem w dopiero co wybudowanym domu, należy pamiętać, że przed położeniem płytek, podłoże musi być w pełni związane i wysezonowane. Dla betonu jest to czas około trzech miesięcy. Przy tynkach i posadzkach jest to około miesiąca. Kiedy podłoże jest już wyczyszczone i jednolite, należy go odpowiednio zagruntować. Dzięki temu, zwiększy się przyczepność kleju.  

czytaj całość »
Pomysł na łazienkę, czyli projekt z dekoracjami 0

Przy wybieraniu wykończenia naszej łazienki, warto przeznaczyć trochę czasu na zastanowienie się nad jej detalami. Wykończenie łazienki jednolitymi płytkami na podłodze i ścianach sprawi, że nasza łazienka będzie zwyczajnie nudna. Co zrobić aby ją ożywić i aby była ona przyjaznym dla nas wnętrzem?

czytaj całość »
Jak optycznie powiększyć małą łazienkę? 0
Jak optycznie powiększyć małą łazienkę?

Przy urządzaniu łazienki gdzie często do głowy przychodzi tysiące koncepcji na zagospodarowanie pomieszczeń często borykamy się z brakiem miejsca. Jednak zanim przystąpimy do zakupu armatury warto zastanowić się w jaki sposób można łazienkę powiększyć optycznie, w końcu ważne abyśmy czuli się w każdym domowym pomieszczeniu komfortowo. Kilka prostych technik bez burzenia ścian może bardzo dużo zmienić i powiększyć Naszą łazienkę, ważne jest również to, że takie działania mogą także wpłynąć na Nasze samopoczucie.

czytaj całość »
Jak zabezpieczyć drewnianą podłogę? 0
Jak zabezpieczyć drewnianą podłogę?

Chcąc jak najdłużej cieszyć się naszą drewnianą podłogą, należy pamiętać o kilku ważnych elementach. Zabezpieczenie podłogi drewnianej spowoduje, że podłoga nie będzie aż tak szybko się starzała. Będzie również zabezpieczona przez niszczeniem. Takie elementy jak np. promienie słoneczne, mogą wyrządzić sporą szkodę niezabezpieczonej podłodze. Na rynku znajdziemy wiele produktów ułatwiających odpowiednie zabezpieczenie drewna. Oprócz zabezpieczenia możemy również wyrównać jego strukturę, czy wydobyć jego wyjątkowy, naturalny rysunek.

czytaj całość »
Duże płytki na podłogę 0
Duże płytki na podłogę

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się płytki wielkoformatowe. Jest to bardzo mocny trend w architekturze wnętrz. Stosuje się je zarówno w łazienkach, jak i kuchniach czy w salonie. Przeważnie płytki wielkoformatowe dobrze sprawdzają się w większych wnętrzach. Niewielkie łazienki czy kuchnie, mogą być przytłoczone przez wybór tak dużego materiału na wykończenie podłogi. Takie wielkoformatowe płytki można również wykorzystać jedynie jako element dekoracyjny. Z pewnością bardzo dobrze sprawdzi się, akcentując konkretne miejsce podłogi. Zastosowanie wielkoformatowej płytki na podłogę, może również być dobrym sposobem na rozróżnienie podłogi kuchni od otwartego na nią salonu.

 

czytaj całość »
Jakie dekoracje i listwy wybrać do łazienki? 1
Jakie dekoracje i listwy wybrać do łazienki?

Łazienka, to takie pomieszczenie w naszym domu, z którego bez względu na okoliczności, korzystamy kilka razy dziennie. Myśląc o łazience, nie koniecznie przychodzą nam na myśl dekoracje. Jest to jednak idealny sposób, aby dodać łazience charakteru. W łazience relaksujemy się, bierzemy kąpiele, prysznice, stosujemy kosmetyki pielęgnujące i dbamy o stan naszego ciała. Dzięki pięknej dekoracji łazienki możemy zadbać również o stan naszej duszy. Oryginalna aranżacja łazienki potrafi sprawić, że łazienka nabierze przytulnego charakteru, a każda chwila w niej spędzona będzie przyjemnością. Jakie elementy dekoracyjne warto wybrać do łazienki?

czytaj całość »
Jak ułożyć płytki na trudnym podłożu? 1
Jak ułożyć płytki na trudnym podłożu?

Wielu osobom trudno jest podjąć decyzję o zmianie swojego wnętrza, zwłaszcza jeśli wiąże się to z usunięciem istniejących jego elementów. Najpoważniejsze problemy pojawiają się w momencie, kiedy decydujemy się na zmianę podłogi. Skuwanie istniejącego materiału może nas kosztować dużo czasu i pieniędzy. Podpowiadamy jak ominąć ten krok, kładąc nowe płytki na starym lub trudnym podłożu.

czytaj całość »
Wybór odpowiednich panelu 0
Wybór odpowiednich panelu

Na rynku znajdziemy ogromną ilość dostępnych paneli podłogowych. Przeważnie różnią się one między sobą grubością oraz klasą ścieralności. Nie wszyscy zwracają na to uwagę. Dlaczego? Wynika to przeważnie z niewiedzy. Wiele osób sugeruje się ceną czy ilością lat gwarancji na panele. Niestety, nie są to obiektywne wyznaczniki jakości wybieranych paneli. Bardzo duże znaczenie w wyborze paneli ma przede wszystkim ich przeznaczenie. 

czytaj całość »
Jak wyciszyć panele podłogowe? 0
Jak wyciszyć panele podłogowe?

Jeśli wybrałeś już panele jako materiał wykończeniowy na podłogę, warto wybrać również odpowiedni pod nie podkład. Ze względu na swoją konstrukcję oraz materiał, panele mają to do siebie, że potrafią stukać, gdy po nich chodzimy. Taki hałas nie tylko będzie przeszkadzał nam, ale i naszym sąsiadom. Odpowiednio dobrany podkład podłogowy skutecznie wyciszy podłogę. Część osób jest przekonana, że podkłady oferowane wraz z panelami, służą do wypełnienia nierówności na posadzce. Nic bardziej mylnego. Rolą takiego podkładu jest przede wszystkim wyciszenie paneli. Jakie produkty dostępne są na naszym rynku?

czytaj całość »
Jak montować listwy przypodłogowe? 0

Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych listew przypodłogowych. Zastosowanie listew przypodłogowych to świetny sposób na eleganckie połączenie ściany z podłogą. Listwy są również interesującym akcentem we wnętrzu, który scala całe wnętrze. Są one świetnym produktem, który skutecznie ukryje niedociągnięcia w wykończeniu styku podłogi ze ścianą. Zasłonią one również dylatacje, które są potrzebne przy układaniu podłogi pływającej.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl